Op eigen site?
Kunstbedrijf Arnhem
 
Volksverhalen Almanak
 
spacer.gif
Zoek een verhaal


 
 

Informatie over: Vijf erwten uit één peul
SAMENVATTING:
Vijf erwten in een peul bespreken wie van hen het verst zal komen. Het geluk (of ongeluk) wil dat ze met een buks worden afgeschoten. Een van de erwten belandt in de bemoste spleet van een dakkamerraam, waarachter een ziek meisje in bed ligt. Opeens begint hij te ontkiemen en dat geeft het meisje hoop op leven en geneest.
TYPERING:Een vertelling van Andersen over de genezing van een ziek meisje
SOORT:Cultuursprookje
HERKOMST:Denemarken
LEEFTIJD:Voor kinderen vanaf 8 jaar en ouder
VERTELTIJD:ca. 8 min.
OORSPR. TITEL:Fem fra en ærtebælg
ENGELSE TITEL:Five peas from a pod
AUTEUR:Hans Christian Andersen, Andersen
TREFWOORDEN:erwt, ziekte, genezen, hoop, buks, 5 getal, genezing
SEIZOEN/MAAND:Herfst
BRON:"Hans Christian Andersen - Sprookjes en verhalen" opnieuw uit het Deens vertaald door Dr. Annelies van Hees. Uitgeverij Lemniscaat, Rotterdam, 1992.
ISBN:90-6069-840-1
 

De Nationale Sprookjesbon. Elke week GRATIS een verhaal
Leeftijd:
Verteltijd:
ca. 8 min.
Herkomst:



 



De Volksverhalen Almanak is met uiterste zorg gemaakt. De redactie is echter niet aansprakelijk voor eventuele fouten in de teksten. Als u onvolkomenheden aantreft in de inhoud of het gebruik van de website, dan kunt u dat melden bij de redactie. Ook kunt u ons altijd voorzien van aanvullingen en opmerkingen.

Nieuwste verhaal:

Lees ook:

RSS-feed Verhalen
RSS-feed Feesten
RSS-feed Vandaag de dag

Hans Christian Andersen