vrijdag 31 maart 2023

Wereld Feesten Almanak


Maandag 19 juli 2021

Datum: maandag 19 juli 2021
Land / gebied: Nederland (Tilburg) (LGBTQ+)

Jaarlijks op de maandag tijdens de Tilburgse Kermis komen veel homo's, lesbiennes en biseksuelen bijeen om een feestje te vieren.
Meer >>



Datum: maandag 19 juli 2021
Land / gebied: Wereld (Moslims)
Religie: Islam

9 Dhu 'l-Hidja. Op de negende dag van de maand Dhu 'l-Hidja (de bedevaartsmaand van de islamitische kalender) is de 'Dag van Arafa' (Yawm 'Arafah), een grote en belangrijke dag voor de moslims op Hadj (Bedevaart naar Mekka).

Arafa
De gelovigen trekken hun witte Ihraam-kleding aan en verblijven van 's middags tot na zonsondergang op de Vlakte van Arafat. Dit is een moment van bespiegeling en wordt beschouwd als het hoogtepunt van de Hadj. Het verblijven op de berg Arafat behoort tot de pilaren van de Hadj en dient dus verricht te worden (het is zelfs de belangrijkste pilaar van de Hadj).
Meer >>


Datum: maandag 19 juli 2021
Land / gebied: Nederland (Utrecht)

Op de derde maandag van juli vierde men vroeger in Utrecht 'Hoveniersmaandag'. Traditioneel de dag waarop de meiden en de knechten op de tuinderijen hun jaarloon ontvingen en massaal naar de kermis trokken.
Meer >>


Datum: maandag 19 juli 2021
Land / gebied: Japan
Soort: Nationale feestdag

Marine Day. Derde maandag in juli. Een nationale feestdag sinds 1996. Men dankt de zee voor alles wat zij biedt.
Meer >>


Datum: maandag 19 en dinsdag 20 juli 2021
Land / gebied: Botswana

Presidents' Day (twee dagen). Derde maandag en dinsdag in juli.
Meer >>


Datum: maandag 19 juli 2021
Land / gebied: Nicaragua
Soort: Nationale feestdag

De 'Dag van de Nationale Bevrijding' (Dag van de Sandinisten Revolutie) wordt jaarlijks op 19 juli gevierd, de dag waarop in 1979 het Nationale Bevrijdingsleger de familie Somoza van de troon stootte en het land bevrijdde van de dictatuur.
Meer >>


Datum: maandag 19 juli 2021
Land / gebied: Myanmar
Soort: Nationale feestdag

Meer >>


Datum: maandag 19 juli 2021
Land / gebied: Puerto Rico

Derde maandag in juli. Don Luis Muñoz Rivera (1859-1916) was een vooraanstaand journalist, dichter en politicus die de onafhankelijkheid van Spanje en later ook de Verenigde Staten bepleitte. Zijn zoon Luis Muñoz Marín was de eerste democratisch gekozen gouverneur van Puerto Rico.
Meer >>


Datum: vrijdag 16 t/m zondag 25 juli 2021
Land / gebied: België (Gent)
Soort: Cultureel (Festival)

Meerdaags cultureel volksfeest dat sinds 1843 in Gent wordt gehouden. De 'Gentse Feesten' is een van de grootste culturele festivals in Europa met nationale en internationale artiesten, gratis muziek op meer dan tien pleinen, kinderanimatie op verschillende locaties in de stad en honderden binnen- en buitenactiviteiten.

De officiële opening van de 'Gentse Feesten' vindt plaats op de vrijdag voor de derde zondag van juli. De afsluiting is op de vierde zondag.
Meer >>


Datum: zondag 18 t/m donderdag 22 juli 2021
Land / gebied: Saoedi-Arabië (Moslims)
Soort: Bedevaart
Religie: Islam

8-12 Dhu 'l-Hidja. De Hadj is de jaarlijkse bedevaart naar Mekka die iedere volwassen moslim die daartoe de middelen heeft ten minste eens in zijn leven moet verrichten. De Hadj vindt altijd plaats in het begin van de twaalfde maand van de moslimkalender.

De Hadj brengt hem naar de plaats waar Mohammed de islam heeft gepredikt. Mohammeds 'afscheidsbedevaart' in zijn sterfjaar werd het voorbeeld voor het huidige hadj-ritueel. De relatie met de persoon van Mohammed is voor de moslim een belangrijk aspect van de Hadj. Dit blijkt onder meer uit het bezoek dat veel pelgrims na afloop brengen aan Mohammeds graf in Medina.
Meer >>


Datum: vrijdag 16 t/m zondag 25 juli 2021
Land / gebied: Nederland (Tiburg)

De Tilburgse Kermis is de grootste kermis van de Benelux en wordt jaarlijks eind juli gehouden. De kermis duurt tien dagen en eindigt op de laatste zondag van juli.

Er staan jaarlijks tussen de 230 en 240 attracties uit binnen- en buitenland in een 4,5 kilometer lang lint door het centrum van de Noord-Brabantse plaats. De kermis trekt jaarlijks meer dan een miljoen bezoekers en is daarmee een van de best bezochte evenementen van Nederland. De Tilburgse Kermis bestaat al 450 jaar.
Meer >>


19 juli is de 200ste dag van het jaar (de 201ste dag in een schrikkeljaar). Hierna volgen nog 165 dagen tot het einde van het jaar.


Vandaag geboren
  • 1973 Xander de Buisonjé
  • 1946 Ilie Năstase
  • 1945 Anna Enquist
  • 1941 Neelie Kroes
  • 1934 Willem Nijholt
Komende feesten