|
|
Informatie over: De rots en de specht SAMENVATTING: De dorpsbewoners horen onder de rotsen water stromen, maar kunnen er niet bij. Een specht is als enige vogel in staat de keiharde rots open te bikken en de rivier te laten stromen.
TOELICHTING: Dit Saramakaanse verhaal over de specht werd geïntroduceerd in taalboeken (1e druk 1977) van het Instituut voor Taalwetenschap te Paramaribo (het Amerikaanse Summer Institute of Linguistics). Tiini Amoida, een Saramakaanse, heeft het verteld.
In de stad hoor je nog wel eens iemand op de deur kloppen en daarbij 'kokoko' en/of 'klopklopklop' roepen, zoals de specht dat doet met 'Ko a domdomdom'. In het verhaal zijn meer klanknabootsende woorden. | SOORT: | Legende, Schelmenverhaal | | HERKOMST: | Suriname | | LEEFTIJD: | Voor kinderen vanaf 8 jaar en ouder | | VERTELTIJD: | ca. 5 min. | | TREFWOORDEN: | specht, rivier, water, anansi, rots | | BRON: | "Volksverhalen uit kleurrijk Nederland. Dieren. Dierenverhalen uit de Chinese, Joodse, Nederlandse, Indiase, Turkse, Surinaamse, Marokkaanse en Indonesische verteltraditie" Lemniscaat, Rotterdam, 1990. | | |
|
De Nationale Sprookjesbon. Elke week GRATIS een verhaal ⇒
|
De Volksverhalen Almanak is met uiterste zorg gemaakt. De redactie is echter niet aansprakelijk voor eventuele fouten in de teksten. Als u onvolkomenheden aantreft in de inhoud of het gebruik van de website, dan kunt u dat melden bij de redactie. Ook kunt u ons altijd voorzien van aanvullingen en opmerkingen.
|
|