Op eigen site?
Kunstbedrijf Arnhem
 
Wereld Feesten Almanak
 
spacer.gif
Zoek een feest


 
 
 

Datum Festa della Repubblica:
jaarlijks op
2 juni
Festa della Repubblica
Datum: zaterdag 2 juni 2012
Land / gebied: Italië
Religie:
Soort: Nationale feestdag, Constitutioneel (Militair feest, Herdenkingsfeest)


Festa della RepubblicaNationale feestdag (2 Giugno). Dag van de Republiek. Herdenking referendum ten gunste van de republiek in 1946.

Jaarlijks op 2 juni vieren de Italianen 'Festa della Repubblica' (het feest van de republiek). Op 2 en 3 juni 1946 werd er in Italië een referendum gehouden waarin aan de bevolking gevraagd werd wat voor soort staatsvorm er na de val het fascisme moest komen: een republiek of een monarchie.

Na 85 jaar een koninkrijk te zijn geweest, werd - met 12.717.923 vóór en 10.719.284 stemmen tegen - Italië een republiek. De leden van het koninklijk huis (Savoia) werden verbannen. Pas in 2002 mochten de mannelijke nakomelingen van het huis Savoia Italië weer in. Daarvoor was een wijziging van de grondwet nodig. Op de foto zie je een vrouw met de krant die kopt: "De Italiaanse Republiek is geboren!"

Festa della RepubblicaTwee juni is de enige echte nationale feestdag van Italië, vergelijkbaar met Quatorze Juillet (14 juli, bestorming van de Bastille - Frankrijk) en The 4th of July (4 juli, onafhankelijkheidsdag - Verenigde Staten). Daarna zijn Bevrijdingsdag (25 april) en Dag van de Arbeid (1 mei) het belangrijkst.

Er worden verschillende officiële en plechtige ceremonies gehouden, o.a. een militaite parade over de Via dei Fori Imperiali in Rome.

Vóór de stichting van de Republiek, was de Italiaanse nationale feestdag de eerste zondag van juni, de verjaardag van het Statuto Albertino.

Video: een militaire parade hoeft niet saai te zijn.

Verhalen bij Festa della Repubblica:
  • Italiaans volkslied

  • Zie ook:
  • Feesten en feestdagen in Italië

  • Zie ook:
  • Verhalen en sprookjes uit Italië

  • Een (nationale) feestdag in:
    Europese Unie Italië

     

    De Nationale Sprookjesbon. Elke week GRATIS een verhaal









    De Wereld Feesten Almanak is met uiterste zorg gemaakt. De redactie is echter niet aansprakelijk voor eventuele fouten in de data of teksten. Als u onvolkomenheden aantreft in de inhoud of het gebruik van de website, dan kunt u dat melden bij de redactie. Ook kunt u ons altijd voorzien van aanvullingen en opmerkingen.

    Actuele feesten:

    Binnenkort:
    Nederland
    Christendom
    RSS-feed Verhalen
    RSS-feed Feesten
    RSS-feed Vandaag de dag

    Hans Christian Andersen