|
|
Informatie over: De wannevliegers van Venlo SAMENVATTING: De Venlonaren danken hun scheldnaam aan Uilespiegelarij. Een stadgenoot beweert te kunnen vliegen met twee korenwannen. Honderden mensen hebben kijkgeld betaald en zich verzameld op de grote markt om het te zien. De man beweert echter nog een kleinigheid te zijn vergeten en zet het op een lopen - en is nooit meer teruggekomen.
TOELICHTING: Een wan is een platte mand om koren na het dorsen te wannen: het koren wordt met de mand in de wind omhoog geworpen waarbij het lichtere kaf wordt weggeblazen. Het wannen met een wan is de oudste methode voor het scheiden van de graankorrels van het kaf. Tegenwoordig wordt het machinaal in dezelfde werkgang als het oogsten gedaan met een maaidorser. | TYPERING: | Een Limburgse sage over de spotnaam van de Venloërs | | SOORT: | Spotverhaal, Uilenspiegel-verhaal, Streekverhaal, Sage | | HERKOMST: | Limburg | | LEEFTIJD: | Voor kinderen vanaf 10 jaar en ouder | | VERTELTIJD: | ca. 1 min. | | TREFWOORDEN: | wan, venlo, vliegen, bijnaam, spotnaam, scheldnaam | | BRON: | "Limburgsche Sagen en Legenden" door A.F. van Beurden, landmeter van het kadaster. Stoomdrukkerij Bern. Claessens, Sittard, 1914. | | |
|
De Nationale Sprookjesbon. Elke week GRATIS een verhaal ⇒
|
De Volksverhalen Almanak is met uiterste zorg gemaakt. De redactie is echter niet aansprakelijk voor eventuele fouten in de teksten. Als u onvolkomenheden aantreft in de inhoud of het gebruik van de website, dan kunt u dat melden bij de redactie. Ook kunt u ons altijd voorzien van aanvullingen en opmerkingen.
|
|